Cookie Consent by Free Privacy Policy website Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy? - Realtime Technologies
Úvod > Aktuality > Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy?

Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy?

15. ledna 2020

Uvažujete o doplnění lakovací linky do Vašeho výrobního procesu elektronických sestav nebo se chcete dozvědět více o postupech v oblasti nanášení konformních laků na elektronické sestavy?
Jsme kompetenční centrum pro střední a východní Evropu. Pořádáme semináře a workshopy pro distributory. Školíme všechny techniky a provádíme testy pro zákazníky distributorů. Pomáháme Vám prakticky pochopit problematiku konformních procesů a s tím spojených procesů.

Dobrý výběr = dobrý výsledek
Při prvním kontaktu se zákazníkem zjistíme, co přesně potřebuje a na základě těchto informací si vyžádáme technické podklady. Při každém projektu postupujeme individuálně. Další krok je návštěva v naší firmě, kde testujeme technologii na některé ze dvou lakovacích linek.
V momentě, kdy jsou všechny podklady pro nanášení konformního povlaku připravené a čistota elektronických sestav je zajištěna, aplikační technik na off-line stanici vytvoří program. Ten je pak odeslán na linku a seřídí se tam podle zadání. Proces můžeme sestavit na námi používané laky, jakož i na jakékoliv jiné typy laků. Lak nanášíme selektivní nebo ponorem v případě celoplošné aplikace. Během procesu měříme tloušťku vrstvy povlaku. Další krok je vytvrzení pomocí pecí, případně dosušení v komoře. Všechny výsledky jsou pečlivě vyhodnoceny a podle toho nabídneme zákazníkovi správnou technologii. Linku jsme schopni postavit od samotně stojícího stroje až po komplex s dopravníky, čištěním plazmou, inspekčním pracovištěm, vytvrzovací pecí a chladicím bufferem od firmy Mycronic.

Technologie
Naše linky využívají technologie od firmy Mycronic, která nabízí moderní způsob řízení in-line procesu nanášení povlaku. Jsme schopni aplikovat film-coating, spray, swirl, jetting nebo klasicky jehlou například pro gel. V linkách máme dva typy IR vytvrzovacích pecí používajících panely, které nabízejí vyšší stabilitu teplotního profilu oproti IR trubicím. Každá linka má kontroly a dopravníkový systém.

Kontrola procesu
Na kontrolu konformního povlaku nabízíme AOI, které ověří sestavu po procesu lakování před vytvrzením. Pokud se najde chyba, buffer tuto sestavu vyčlení a ta se vrátí zpět na inspekční stanoviště.

Post-proces
Pro dosušování sestav máme sušící komory vlastní konstrukce, od 2,5 m³. Tyto komory jsme schopni dodat v jakékoli velikosti dle Vašeho přání. Pokud řešíte odkládání magazínů, je možné využít stojany pro všechny typy magazínů s velikostí pro 3x3 nebo 4x4 magazíny.

Další využití linky
Jsme kompetenční centrum pro střední a východní Evropu. Pořádáme semináře a workshopy pro distributory. Školíme všechny techniky a provádíme testy pro zákazníky distributorů. Pomáháme Vám prakticky pochopit problematiku konformních procesů a s tím spojených procesů.

IPC v praxi
Naše firma je oficiálním IPC tréninkovým centrem, které přináší komplexní portfolio školení. V naší nabídce jsou školení a poradenství v návaznosti na IPC-CC-830, které se týká kritérií kvality pro konformní povlaky a IPC-HDBK-830 jako příručky pro nastavení procesu nanášení konformních povlaků a měření tloušťky povlaků na elektronických sestavách.

Požadavky na spolehlivost a životnost elektronických sestav v automobilovém, lékařském, zbrojním, leteckém, jakož i spotřebním průmyslu, jsou vysoké. Pokud je chcete dodržovat a zvažujete, které technologie Vám je pomohou dosáhnout, oslovte nás. Náš tím aplikačních techniků je vždy připraven pomoci Vám.

Kontakt :
tel: +420 464 600 800
mobil: +420 725 436 233
info@realtimetec.cz

Zpět

Naši partneři

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn YouTube  

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 - 2025 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies