Úvod > Aktuality > Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy?

Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy?

15. ledna 2020

Uvažujete o doplnění lakovací linky do Vašeho výrobního procesu elektronických sestav nebo se chcete dozvědět více o postupech v oblasti nanášení konformních laků na elektronické sestavy?
Jsme kompetenční centrum pro střední a východní Evropu. Pořádáme semináře a workshopy pro distributory. Školíme všechny techniky a provádíme testy pro zákazníky distributorů. Pomáháme Vám prakticky pochopit problematiku konformních procesů a s tím spojených procesů.

Dobrý výběr = dobrý výsledek
Při prvním kontaktu se zákazníkem zjistíme, co přesně potřebuje a na základě těchto informací si vyžádáme technické podklady. Při každém projektu postupujeme individuálně. Další krok je návštěva v naší firmě, kde testujeme technologii na některé ze dvou lakovacích linek.
V momentě, kdy jsou všechny podklady pro nanášení konformního povlaku připravené a čistota elektronických sestav je zajištěna, aplikační technik na off-line stanici vytvoří program. Ten je pak odeslán na linku a seřídí se tam podle zadání. Proces můžeme sestavit na námi používané laky, jakož i na jakékoliv jiné typy laků. Lak nanášíme selektivní nebo ponorem v případě celoplošné aplikace. Během procesu měříme tloušťku vrstvy povlaku. Další krok je vytvrzení pomocí pecí, případně dosušení v komoře. Všechny výsledky jsou pečlivě vyhodnoceny a podle toho nabídneme zákazníkovi správnou technologii. Linku jsme schopni postavit od samotně stojícího stroje až po komplex s dopravníky, čištěním plazmou, inspekčním pracovištěm, vytvrzovací pecí a chladicím bufferem od firmy Mycronic.

Technologie
Naše linky využívají technologie od firmy Mycronic, která nabízí moderní způsob řízení in-line procesu nanášení povlaku. Jsme schopni aplikovat film-coating, spray, swirl, jetting nebo klasicky jehlou například pro gel. V linkách máme dva typy IR vytvrzovacích pecí používajících panely, které nabízejí vyšší stabilitu teplotního profilu oproti IR trubicím. Každá linka má kontroly a dopravníkový systém.

Kontrola procesu
Na kontrolu konformního povlaku nabízíme AOI, které ověří sestavu po procesu lakování před vytvrzením. Pokud se najde chyba, buffer tuto sestavu vyčlení a ta se vrátí zpět na inspekční stanoviště.

Post-proces
Pro dosušování sestav máme sušící komory vlastní konstrukce, od 2,5 m³. Tyto komory jsme schopni dodat v jakékoli velikosti dle Vašeho přání. Pokud řešíte odkládání magazínů, je možné využít stojany pro všechny typy magazínů s velikostí pro 3x3 nebo 4x4 magazíny.

Další využití linky
Jsme kompetenční centrum pro střední a východní Evropu. Pořádáme semináře a workshopy pro distributory. Školíme všechny techniky a provádíme testy pro zákazníky distributorů. Pomáháme Vám prakticky pochopit problematiku konformních procesů a s tím spojených procesů.

IPC v praxi
Naše firma je oficiálním IPC tréninkovým centrem, které přináší komplexní portfolio školení. V naší nabídce jsou školení a poradenství v návaznosti na IPC-CC-830, které se týká kritérií kvality pro konformní povlaky a IPC-HDBK-830 jako příručky pro nastavení procesu nanášení konformních povlaků a měření tloušťky povlaků na elektronických sestavách.

Požadavky na spolehlivost a životnost elektronických sestav v automobilovém, lékařském, zbrojním, leteckém, jakož i spotřebním průmyslu, jsou vysoké. Pokud je chcete dodržovat a zvažujete, které technologie Vám je pomohou dosáhnout, oslovte nás. Náš tím aplikačních techniků je vždy připraven pomoci Vám.

Zpět

Jak aplikovat konformní povlaky na elektronické sestavy?

Naši partneři

Mezi naše partnery patří mezinárodní společnosti, které jsou jedničkou na trhu.

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn  Facebook  YouTube YouTube

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One