Cookie Consent by Free Privacy Policy website Představujeme Thermaltronics: lídr v oblasti pájení - Realtime Technologies
Úvod > Aktuality > Představujeme Thermaltronics: lídr v oblasti pájení

Představujeme Thermaltronics: lídr v oblasti pájení

8. dubna 2021

V elektrotechnickém průmyslu je pájení klíčovým procesem, bez něhož by nebylo možné vyrábět komplikované elektronické sestavy. A i když to vypadá jednoduše, dosáhnout spolehlivého a kvalitního spoje je svým způsobem umění. Proto je výběr správných pájecích nástrojů velmi důležitý.

V ručním pájení je Thermaltronics pojem. Jejich pájecí stanice využívají unikátní technologii Curieho bodu, díky které dokážou přesně kontrolovat teplotu. Přesnost teploty je dnes klíčová při skládání mimořádně citlivých a komplexních elektronických sestav. Hustota komponentů, velikost vývodu a tepelně citlivé komponenty - to všechno jsou důvody, proč je pájení stále náročnější a vyžaduje přesné nástroje. Technologie Curieho bodu je výjimečná v tom, že reaguje na teplotní požadavky každého jednotlivého pájeného spoje a okamžitě reguluje výkon. Při použití pájecích stanic Thermaltronics tak vyhovíte přesným požadavkům pájené plochy a pájecího materiálu. Na rozdíl od jiných typů pájecích stanic, které využívají k dosažení teploty mikroprocesory, Thermaltronics pracuje s fyzikálními veličinami.

Pájecí stanice jsou napájeny 13.56 MHz nebo 470 KHz zdroji a samotné nastavení potřebného výkonu probíhá v jádru hrotu, kde díky Curieho bodu je teplota stabilizovaná a okamžitě přenášena do špičky hrotu.

Kromě ručních pájecích stanic nabízí Thermaltronics také množství příslušenství vhodného pro pájení a rework. Mezi nimi jsou velmi oblíbené spodní ohřevy, horkovzdušné stanice, odpájecí sady, pájecí kleště, odsávače, ale i inovativní pájecí roboti.

https://youtu.be/qahaJtMcpBs

Při vývoji pájecího robota Thermaltronics se designéři nejprve zajímali o to, jaké pohyby lidé dělají při pájení a pak je zreplikovali do podoby efektivního robotického pájení. Na rozdíl od kartézských lineárních robotů mají v sobě pájecí roboty Thermaltronics zabudovaný koncept designu a prvky, které při pohybech zaručují přesnost i při opakovaně prováděných činnostech. Čím jsou pájecí roboti Thermaltronics výjimečné?

  • Mají dvě ramena a šest os
  • Inteligentně kompenzují nerovnosti nebo prohnutí DPS
  • Technologie Curieho bodu zajišťuje přesnou teplotu pájení
  • Vyspělý systém rozpoznávání a mapování obrazu
  • Pro zaručení přesnosti používají referenční značky
  • Laser dynamicky upravuje výšku
  • Získáváte doživotní záruku aktualizace softwaru

https://youtu.be/od1gHuxQH_8

Americko-australská firma Thermaltronics vyrábí široké portfolio produktů pro pájení, které se používají v elektrotechnickém průmyslu. Při výrobě Thermaltronics produktů se přísně dbá na dodržení mezinárodních standardů, mezinárodních výrobních norem a soulad s normami ISO 9000 a ISO 14000. Firma Thermaltronics je držitelem certifikace TuV, GS, NRTL a CE. Kvalitu výrobků Thermaltronics potvrzuje také několik ocenění, které získali. Například pájecí robot TMT-R9800S má na kontě hned čtyři prestižní ocenění.

Přemýšlíte nad pájecími stanicemi nebo pájecími roboty od Thermaltronics a nedokážete si vybrat, které z nich jsou pro Vás to pravé? Napište nám na info@realtimetec.cz

 

 

Zpět

Naši partneři

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn YouTube  

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies