Úvod > Aktuality > Průmyslová dezinfekce prostor : jaký dezinfekční prostředek použít?

Průmyslová dezinfekce prostor : jaký dezinfekční prostředek použít?

15. dubna 2020

Lidskému oku neviditelné částice virů a bakterií jsou velmi odolné a dokáží přežít mimo lidské tělo na většině povrchů několik dní. Podle několika studií například koronavirus dokáže dva dny přežít na dřevě a oblečení, tři dny na kovu a plastech a čtyři dny na skle a bankovkách. Jak bojovat s nepřítelem, který nás ohrožuje, je odolný a vytrvalý a těžko detekovatelný?

Realtime Technologies pro Vás dva typy dezinfekčních prostředků vhodných pro průmyslovou dezinfekci prostor, které likvidují koronavirus. Při dezinfekci prostoru je důležité vybrat si prostředek, který porazí virus, ale zároveň není nebezpečný pro lidi. Právě takové průmyslové dezinfekce, které můžete rozprašovat pomocí AKIMist mobilní dezinfekční jednotky - DryFog, máme pro Vás v nabídce.

PolyHMG - bezchlorový polymerový dezinfekční prostředek pro rychlou dezinfekci omyvatelných ploch vyrábí firma H20 Cool. Vodou ředitelná široko spektrální dezinfekce funguje na principu kladně nabitého kationtového polymeru, který přitahuje záporně nabitou buněčnou membránu mikroorganismu, aby ji narušil a zničil.

 • Účinný na bakterie, viry včetně koronaviru, plísně, kvasinky a řasy
 • Kladně nabitý polymer přitahuje záporně nabité buňky mikroorganismů a na viry tak působí jako smrtící magnet
 • Neobsahuje agresivní chlor a je stabilní, netěkavý, nereaktivní, neoxidační
 • Nepoškozuje materiály (textil, kov, plast, kůže, guma)
 • Silný dezinfekční účinek i při nízké koncentraci
 • Jemný k buňkám velkých organismů (lidé a zvířata), smrtící pro mikroby
 • PolyHMG je evidován v registru Biocidních přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR a Registru chemických látek a prostředků

Dezinfekce PolyHMG je díky svým unikátním vlastnostem ideální řešení všude tam, kde je zvýšený počet a pohyb lidí, jako jsou nemocnice, lékárny, polikliniky a jiná zdravotnická zařízení, obchody nebo vozidla městské hromadné dopravy.  

Firma H20 Cool SK působí na Slovensku od roku 2008. Její dezinfekční produkty hodnotí zákazníci jako velmi účinné. "Polymerové čistící a dezinfekční prostředky nepoškozují materiálu a v používaných koncentracích nejsou dráždivé, resp. nebezpečné pro životní prostředí. V průběhu doby používání se prokázaly jako efektivní forma eliminace odolných mikroorganismů a splnily požadavky na hygienické zabezpečení v prostorách pro výrobu farmaceutických přípravků. "Říká Emília Roxerová z HBM Pharma, s.r.o.

Švýcarská firma Sanosil AG je výrobce účinné univerzální dezinfekční látky Sanosil S010 AG, roztoku peroxidu vodíku a stříbra. Elementární kyslík, vznikající z peroxidu vodíku, atakuje buněčné stěny mikroorganismů přímým kontaktem. Chemická reakce kyslíku s molekulami buněčných stěn způsobuje jejich denaturaci a destrukci. Tento efekt je posílen účinkem stříbrných iontů, které se vážou na disulfidové vazby proteinů reprodukčního komplexu i metabolického systému mikroorganismů, přičemž dochází k jejich inaktivaci nebo vysrážení.

 • Účinný vůči gram pozitivním a gram negativním bakteriím, virům včetně koronaviru, kvasinkám a spórům
 • Částice stříbra slouží jako prevence proti opětovné mikrobiologické kontaminaci
 • Díky jedinečnému složení je ideální pro dezinfekci ploch, které přicházejí do kontaktu s potravinami
 • Dezinfekci netřeba oplachovat a neutralizovat
 • Neškodí životnímu prostředí a nemá žádné nežádoucí vedlejší účinky
 • Sanosil na povrchu nezanechává stopy, není korozivní a je vhodný pro všechny typy povrchů
 • Sanosil je schválen v registru Biocidních přípravků Ministerstva zdravotnictví ČR a Registru chemických látek a prostředků na celoprostorovou, povrchovou dezinfekci, hygienické zabezpečení pitné vody, ochrany proti Legionelle a TUV

Sanosil AG vyrábí dezinfekční prostředky od roku 1982 a jeho výrobky se používají na celém světě v mnoha světových institucích. Splňuje standardy mezinárodního Centra pro kontrolu a prevenci nemocí a je certifikován americkými a německými institucemi. David Šimek, starosta obce Příluka hodnotí použití Sanosil S010 AG rozstřikovaného přes AKIMist mobilní dezinfekční jednotka - DryFog takto: „8.4. 2020 jsme získali od firmy Realtime TECHNOLOGIES s.r.o. pro naši obec zařízení, které dokáže vydezinfikovat jakýkoliv prostor proti COVID-19 s využitím „suché mlhy“. Využívá se vysoce účinná prostorová dezinfekce na bázi peroxidu vodíku s koloidním stříbrem, která je patentovaná EPA certifikátem (Sanosil). Po aplikaci můžete místnost po 30 minutách plně využívat. Výhodou suché mlhy je, že nesmáčí prostředí, což se osvědčuje například v interiérech s historickým dřevěným vybavením, jako jsou například muzea. Na této metodě oceňuji také její rychlost aplikace, větší místnost zabere cca 5 minut.“ 

Řešení, které s úspěchem používají v obci Příluka a okolních obcích regionu litomyšlska, je ideální na rozlehlé prostory (skladové prostory, haly, sklepy, chodby) a menší pohyb lidí. Podívejte se na fotogalerii obce z postupu dezinfekce.

Pokud nemáte technické vybavení k dezinfekci, firma REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o. v portfoliu produktů také AKIMist mobilní dezinfekční jednotka - DryFog, která rozprašuje dezinfekci v podobě suché mlhy.

Zaujali Vás tyto dezinfekční prostředky? Kupte si je v našem online shopu a zbavte Vaše prostory koronaviru ještě dnes. Pokud chcete vědět, která dezinfekce je ta správná volba pro Vaše potřeby, kontaktujte našeho odborníka : Miroslav ADAM, Tel. : 602 662 943 nebo adam@realtimetec.cz.

Zpět

Průmyslová dezinfekce prostor : jaký dezinfekční prostředek použít?

Naši partneři

Mezi naše partnery patří mezinárodní společnosti, které jsou jedničkou na trhu.

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn  Facebook  YouTube YouTube

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One