Cookie Consent by Free Privacy Policy website Vše pro pájení - Realtime Technologies
Úvod > Aktuality > Vše pro pájení

Vše pro pájení

15. ledna 2020

Elektrotechnický průmysl se neobejde bez cínu. Tento měkký kov stříbrno-bílé barvy se nepřetržitě používá od starověku. Dnes je využíván hlavně v elektrotechnice na pájení. Věděli jste, že v roce 2006 se zhruba polovina světové produkce cínu použila na pájení, ať už šlo o ruční pájení, pájení vlnou nebo reflow?
 
V našem e-shopu najdete vše potřebné pro každý z těchto typů pájení. Pájecí pastu pro SMT linku, jejíž součástí je zařízení pro nanášení pasty na DPS. Čisticí prostředky pro reflow pece od firmy Microcare, na čištění šablon čistící rolky Swiftmode, které umí díky speciální struktuře ze šablon odstranit více zbytků pasty a navíc jsou kompletně recyklovatelné.
 
Pokud Vaše firma používá technologii pájení vlnou, máme na výběr různé typy tyčového cínu a tavidel. Tavidlo má velký vliv na pájecí proces, většinu problémů způsobuje nesprávný výběr tavidla a jeho množství. Výběr tavidla je opravdu klíčový, musíte při tom zvážit, jak silnou aktivaci potřebujete a jaký typ cínu se používá. S výběrem Vám rádi pomůžeme s návazností na standardy IPC A-610, IPC 7711/21 a JSTD 001.

V případě selektivního pájení, nabízíme zařízení od Laserssel, které pájí rozprostřeným laserem a bez problému si poradí i s tepelně citlivými komponenty a substráty. K očištění doporučujeme výrobky Microcare.
 
Třetím, klasickým typem pájení, je ruční pájení. V našem e-shopu najdete vše, co pro to potřebujete. Od trubičkového cínu, přes čištění po kompletní výbavu: pájecí stanice, horkovzdušné stanice, spodní ohřevy, hroty, odsávací pásky a další příslušenství. Trubičkový cín od firmy CRM Synergy nabízí různé tloušťky cínu s různými typy tavidla. Typ a procento tavidla je navíc možné dle potřeb zákazníka individuálně nastavit. Dejte nám vědět, jaký typ trubičkového cínu potřebujete a my Vám ho dodáme dle Vaší specifikace.
 
V souladu s RoHS nabízíme bezolovnatý i olovnatý cín, který samozřejmě mohou používat pouze vybrané průmyslová odvětví. A jak jsou s našim cínem spokojeni naši zákazníci? Přečtěte si vyjádření firmy Služba Nitra. "Složení dodávaného cínu se osvědčilo pro aplikaci laserového pájení. Benefity cínu jsou zejména v kvalitě složení (homogenity) v celé cívce, protože laserové pájení je velmi citlivé na jakoukoliv změnu složení slitiny. Pro odladění celého procesu je také důležité použité tavidlo v trubičce. Dalším důležitým aspektem je dodržení čistoty povrchu trubičky a také průměru trubičky v dodávkách- o těch záležitostech jsme při používání cínu od Realtime Technologies neměli ani ponětí, že existují. Z našeho pohledu je cín od Realtime Technologies vhodný pro použití na automatickém pájení. "
S dodaným cínem je spokojená také firma Visteon: "Tyčový cín SAC305 dodáván Realtime Technologies používáme v našem slovenském závodě několik let. Používáme je na selektivní pájení pro čtyři zařízení. Při pájení jsme neměli žádné problémy s kvalitou. Všechny dodávky byly bez prodlev a v požadované kvalitě. "

Zpět

Naši partneři

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn YouTube  

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies