Cookie Consent by Free Privacy Policy website Víte, jak mít dobrý rework? - Realtime Technologies
Úvod > Aktuality > Víte, jak mít dobrý rework?

Víte, jak mít dobrý rework?

27. ledna 2020

Jaká je vlastně definice Reworku ? Podle standardů IPC 7711/21 se rozdělují pojmy rework (přepracování), repair (oprava) a modification (úprava). Rework je přepracování výrobku, který nesplňuje parametry, způsobem, který je stejný nebo ekvivalentní jako originální proces a zajišťuje soulad výrobku s platnými výkresy nebo specifikacemi.

U nás najdete různé reworkovací zařízení od firmy PDR, které zajistí precizní rework SMD komponentů. Americko-britská společnost PDR od roku 1985 navrhuje a vyrábí IR reworkovací stanice, průmyslové rentgenové systémy a zařízení na IR teplotní testy elektronických komponentů. Zařízení této firmy se dnes s úspěchem používají v oblasti opravy elektroniky ať už jde o mobilní telefony a tablety, herní konzole nebo letecký a automobilový průmysl.

PDR systém využívá na přetavení pájky měněného komponentu infračervený usměrněný paprsek. Na rozdíl od konvenčních způsobů jako jsou horký vzduch nebo infra spirála se díky usměrněnému paprsku eliminuje rozptyl tepla. Tím se snižuje riziko poškození okolních komponentu a deska je méně namáhána.

Měření teplotního profilu je zajištěno dvěma bezkontaktními teploměry, které snímají teplotu komponent a teplotu desky. Teplotní profil může být nastaven automaticky podle požadovaných teplotních limitů nebo manuálně, kde pro každou část profilu víte nastavit dobu teploty a výkon jednotlivých zářičů. Celý proces přetavování je možné sledovat pomocí boční kamery s osvětlením. Tak vidíte, kdy je cín opravdu přetaven i pod BGA komponentům. O ochlazení desky se stará vzduchový nůž, který chladí desku zespodu.

Celá profilace je kontrolována počítačem. Zařízení od společnosti PDR disponují precizním systémem pro osazení komponentu pomocí optického systému s prizmatickým hranolem. Pozici komponentu můžete ladit pomocí ultra přesných mikro posuvníku. Součástí zařízení je také vakuový systém pro uchycení komponentu s jemným dosedáním, které eliminuje možný náraz do desky. Plochu, se kterou systém pracuje, můžete nastavit od 6 mm do 70 mm.

V naší firmě Vám umíme pomoci s výběrem vhodného zařízení a také zajistit školení práce se zařízením. Během tréninku se naučíte vytvářet profily, seznámíte se se základní a rozšířenou terminologií, poznáte postupy pro odebrání různých komponentu, naučíte se jak připravit desky na nové osazení, jak umístit komponenty pomocí optického systému a budete umět pracovat se softwarem. Za úspěšné absolvování školení obdržíte certifikát.

Zpět

Naši partneři

REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o.

Veská 75, 533 04 SEZEMICE
IČ:     27110079
DIČ: CZ27110079

Tel: +420 464 600 800
E-mail: info@realtimetec.cz

LinkedIn YouTube  

O nás

Řídíme se požadavky normy IPC-A-610. Všichni naši pracovníci jsou držiteli certifikátu Certified IPC Specialist. Dodržujeme metodiky norem IPC-7711/7721 a ČSN EN ISO 9001:2016.

 Servis zóna

© 2018 - 2024 REALTIME TECHNOLOGIES, s.r.o., webdesign Digital One | Zmenit nastavenie cookies